Aanmaken data bestanden

<< Click to Display Table of Contents >>

Aanmaken data bestanden

De gegevens die uit het boekhoudpakket zijn gekopieerd kunnen in verschillen bestandsformaten worden opgeslagen. De databestanden die hierbij worden aangemaakt kunnen vervolgens automatisch worden verstuurd. Hiermee wordt een oplossing geboden voor het automatisch uitwisselen van gegevens met externe financiële dienstverleners of andere applicaties (hierna 'ontvangende partijen' genoemd).

Het d-basics programma bevat voor iedere ontvangende partij een aparte exportmodule die volledig is afgestemd op eisen die in het betreffende geval aan de aanlevering van informatie worden gesteld. Er zijn exportmodules voor:

factormaatschappijen

banken

credit management en incasso

digitale facturatie (e-invoicing)

verzuim management

Hoewel iedere exportmodule zijn bijzonderheden heeft, is het gebruik van de verschillende modules in hoofdlijnen gelijk. In dit hoofdstuk wordt daarom in het algemeen het gebruik van de exportmodules beschreven en wordt voor bijzonderheden per exportmodule verwezen naar de - per exportmodule opgestelde - stappenplannen. In de algemene beschrijving zullen de volgende onderwerpen worden behandeld:

Openen van de exportmodule

Instellen van de exportmodule

Aanmaken en versturen van databestanden

Opmerking:

Omdat het een algemene beschrijving betreft is het mogelijk dat instellingen of handelingen worden beschreven die op een bepaalde exportmodule niet van toepassing zijn. Deze informatie mag in dit geval worden genegeerd.